Okul Zili                                 


ASİSA PROGRAMLANABİLİR ZİLLERAsisa programlanabilir ziller; fabrikalar, farklı ölçekteki işyerleri ve özellikle okullar, dershaneler için uyarı amaçlı kullanılan, istiklal marşını yayınlayan, istenen her türlü ses veya müzik kaydını yapan ve yayınlayan mikrodenetleyici tabanlı akıllı bir zil cihazıdır. Müzik-ses kaydı, bilgisayarların ses kartı çıkışından veya walkman gibi herhangi bir müzik çalardan kolaylıkla yapılabilmektedir. Cihaz üzerindeki röle ile amfi sadece müzik yayını sırasında açılmaktadır ve bu yolla amfinin sürekli enerjili kalması önlenerek enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Amfi olmayan kullanımlar için aynı röle çıkışı ile harici bir siren de kontrol edilebilmektedir. Zil cihazınızı, kullanımı kolay program menüsüyle ve tuş takımıyla, cep telefonunuzu kullanır gibi kolaylıkla programlayabilirsiniz. Ekstra yardıma ihtiyaç duymayacağınızı idda ediyoruz.

Ayrıca tüm zil cihazlarımız özel geliştirilmiş bilgisayar programı ile kontrol edilerek sizlere zaman ve esneklik kazandırmaktadır. Zaman ve tarih ayarlarını, mp3 müzik dosyalarını zil cihazına kaydetmeyi ve yapılan müzik kaydını test etmeyi, zil cihazını test etmeyi, istiklal marşını çaldırmayı kolaylıkla bilgisayar programı vasıtasıyla yapabilirsiniz. Bu yolla tüm işlemler kısa sürede tamamlanmaktadır.

Aynı zamanda bu cihaz ile istiklal marşı tek tuşla kontrol edilerek yayınlanabilmektedir. Bu özellik ile istiklal marşını çalmak için harici bir cihaz kullanma gereksinimi ve eksta bir maliyet ortadan kaldırılmıştır..

Şekil 1: ASİSA ZİL CİHAZLARI BİLGİSAYAR KONTROL PROGRAMI 


SİSTEM TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

1. Teyp vb. müzik yayını yapan harici bir cihaz gerektirmeyen, her türlü ses formatını kaydetme ve yayınlama, istiklal marşını yayınlama,tümdevre üzeri seri port
2. RISC mimarili mikrodenetleyici ile kontrol,
3. Kaydedilen saati minimum 100 yıl hafızada saklama,
4. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlayıcısına (real time clock) sahip,
5. Elektrik kesintilerinde kaydedilen zamanın silinmesini önleyen 3V DC litium pil,(minimum 5 yıl güç sağlama özelliğine sahip)
6. Günlük 50 adet zaman süresini ve mesaj kodunu programlayabilme, kayıt sayısını opsiyonel olarak ücretsiz artırma,
7. Farklı seçenekte ve sayıda müziği kaydetme,
8. İstenilen başlangıç ve bitiş tarihi(tarih-saat) arasında aktif ettirilen ekstra özel maksat çıkışını programlayabilme,
9. 2 satırlı, her satırda 16 karakter gösterebilen 2*16 LCD display,
10. 16 adet tuşla kısa sürede kolay programlanabilir -öğrenilebilir tuş takımı ve menü yazılımı, (cep telefonu yazılımlarına benzer, ekstra bir dokümana bağlı kalmamayı sağlayan akıcı ve şeffaf menü yazılımı)
11. Tuşa basıldığını sesli olarak ileten buzzer,
12. 220 volt, 7A/10A , NO elektriksel özelliklerine sahip zil ve özel maksat çıkış rölesi,
13. Bilgisayar ses kartından veya herhangi bir walkman’den (vb. Bir kaynak) müzik/ses kaydını sağlayan giriş jakı ve kablosu. (ses sinyalinin genlik tepe değeri maksimum 5v olmalıdır.)
14. Kaydedilen müziği yayınlayan DC 8 ohm’luk hoparlör,
15. Amplikatöre müzik/ses kaydını ileten çıkış jakı ve kablosu,
16. 12 V, 1 A elektriksel çıkış değerlerine sahip programlanabilir zil modülünü besleyen SMPS güç kaynağı. Şehir şebeke geriliminden etkilenmez.
17. LCD displayin 1. satırında mevcut günü, 2.satırında gün/ay ve saat:dakika:saniye formatında bilgiyi gösterme,
18. Yanlış kayıt ve ayar girilmesini önleyen yazılım özelliği,
19. Zaman ayarı, günlük kayıtlar, ses kayıtları ve özel maksat ayarlarını programlamayı sağlayan kolay programlanabilen menü,ve ekstra donanımsal ve yazılımsal özelliklere sahip olan gelişmiş bir cihazdır.  

                   Ana Sayfa
            
             Ürünler
     
         Firmamız
        
      İletişim
Çözümler
            
       Çalışmalar
     
             Ulaşım
        
                 İndir Kullan